EPSON (TSX-3225 16.0000MF18X-AC3)
PartNo:
TSX-3225 16.0000MF18X-AC3
Description:
CRYSTAL 16MHZ 9PF SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
HC49SDLF
Frequency:
12MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height:
0.177" (4.50mm)