EPSON (CA-301 10.0000M-C:PBFREE)
PartNo:
CA-301 10.0000M-C:PBFREE
Description:
CRYSTAL 10MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
ABLS2
Type:
MHz Crystal
Frequency:
8MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:
0.130" (3.30mm)