 All Product > other > EPSON  (MA-505 36.0000M-C0)
EPSON MA-505 36.0000M-C0
PartNo:
MA-505 36.0000M-C0
Manufacturers: EPSON
Qty: 7000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 36MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:7V
Type:MHz Crystal
Frequency:16MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.035" (0.90mm)