EPSON (CA-301 25.0000M-C:PBFREE)
PartNo:
CA-301 25.0000M-C:PBFREE
Description:
CRYSTAL 25MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
NX3215SA
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Package / Case:
2-SMD
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height:
0.035" (0.90mm)