Connor-Winfield (CS-023-114.285M)
PartNo:
CS-023-114.285M
Description:
CRYSTAL 114.285MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
CSM-7X
Frequency:
9.8304MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:
0.169" (4.30mm)