 All Product > other > EPSON  (MA-506 18.4320M-C0:ROHS)
EPSON MA-506 18.4320M-C0:ROHS
PartNo:
MA-506 18.4320M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 6555
Request Qty:
Description: CRYSTAL 18.432MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CSM-7
Type:MHz Crystal
Frequency:4.194304MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:0.169" (4.30mm)