 All Product > other > EPSON  (MA-505 20.0000M-C0:ROHS)
EPSON MA-505 20.0000M-C0:ROHS
PartNo:
MA-505 20.0000M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 5932
Request Qty:
Description: CRYSTAL 20MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:HC49US
Type:MHz Crystal
Frequency:16MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.65mm)
Height:0.138" (3.50mm)