Connor-Winfield (XL-1C-016.0M)
PartNo:
XL-1C-016.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Description:
CRYSTAL 16MHZ 16PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
ABM8
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:
0.031" (0.80mm)