 All Product > other > EPSON  (MA-506 6.1440M-C0)
EPSON MA-506 6.1440M-C0
PartNo:
MA-506 6.1440M-C0
Manufacturers: EPSON
Qty: 5003
Request Qty:
Description: CRYSTAL 6.144MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CX3225SB, Kyocera
Type:MHz Crystal
Frequency:16MHz
Frequency Stability:±16ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):54 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.024" (0.60mm)