Connor-Winfield (CS-018-114.285M)
PartNo:
CS-018-114.285M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Description:
CRYSTAL 114.285MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
ABM10
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.020" (0.50mm)