 All Product > other > Connor-Winfield  (XL-1C-012.0M)
Connor-Winfield XL-1C-012.0M
PartNo:
XL-1C-012.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 4481
Request Qty:
Description: CRYSTAL 12MHZ 16PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ABM10
Type:MHz Crystal
Frequency:25MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.028" (0.70mm)