 All Product > other > EPSON  (C-2 75.0000K-P)
EPSON C-2 75.0000K-P
PartNo:
C-2 75.0000K-P
Manufacturers: EPSON
Qty: 4458
Request Qty:
Description: CRYSTAL 75KHZ 11PF THRU
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:7M
Type:MHz Crystal
Frequency:40MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)