 All Product > other > EPSON  (MA-505 11.0592M-C0:ROHS)
EPSON MA-505 11.0592M-C0:ROHS
PartNo:
MA-505 11.0592M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 4389
Request Qty:
Description: CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ABM8
Type:MHz Crystal
Frequency:30MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)