 All Product > other > EPSON  (MA-506 27.0000M-C0:(FUND):ROHS)
EPSON MA-506 27.0000M-C0:(FUND):ROHS
PartNo:
MA-506 27.0000M-C0:(FUND):ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 4316
Request Qty:
Description: CRYSTAL 27MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:HC-49UX
Type:MHz Crystal
Frequency:19.6608MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):20 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/U
Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height:0.530" (13.46mm)