 All Product > other > Connor-Winfield  (XM-1-012.0M)
Connor-Winfield XM-1-012.0M
PartNo:
XM-1-012.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 4055
Request Qty:
Description: CRYSTAL 12MHZ 16PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:HC49SDLF
Type:MHz Crystal
Frequency:3.579545MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height:0.177" (4.50mm)