 All Product > other > EPSON  (C-2 32.9190KC-P)
EPSON C-2 32.9190KC-P
PartNo:
C-2 32.9190KC-P
Manufacturers: EPSON
Qty: 3986
Request Qty:
Description: CRYSTAL 32.919KHZ 11PF THRU
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ABLS
Type:MHz Crystal
Frequency:19.6608MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:0.165" (4.20mm)