EPSON (FC-255 32.7680K-A3)
PartNo:
FC-255 32.7680K-A3
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
CSM-7
Type:
MHz Crystal
Frequency:
11MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
Series
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:
0.169" (4.30mm)