 All Product > other > EPSON  (FA-128 26.0000MF10Z-AC3)
EPSON FA-128 26.0000MF10Z-AC3
PartNo:
FA-128 26.0000MF10Z-AC3
Manufacturers: EPSON
Qty: 3640
Request Qty:
Description: CRYSTAL 26MHZ 9PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:ABLS
Type:MHz Crystal
Frequency:3.579545MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):180 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:0.165" (4.20mm)