EPSON (MA-506 28.0000M-G:(30T))
PartNo:
MA-506 28.0000M-G:(30T)
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 28MHZ 20PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
ABLSG
Type:
MHz Crystal
Frequency:
3.6864MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
180 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US - 3 Lead
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:
0.165" (4.20mm)