EPSON (CA-301 28.0000M-C:(FUND))
PartNo:
CA-301 28.0000M-C:(FUND)
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 28MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
ABLS
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:
0.165" (4.20mm)