 All Product > other > EPSON  (MA-505 55.0000M-C0)
EPSON MA-505 55.0000M-C0
PartNo:
MA-505 55.0000M-C0
Manufacturers: EPSON
Qty: 3000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 55MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:8Z
Type:MHz Crystal
Frequency:20MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.022" (0.55mm)