 All Product > other > Seiko Instruments  (SC32S-12.5PF20PPM)
Seiko Instruments SC32S-12.5PF20PPM
PartNo:
SC32S-12.5PF20PPM
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 2907
Request Qty:
Description: CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:7V
Type:MHz Crystal
Frequency:54MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.035" (0.90mm)