EPSON (C-002RX 32.7680K-E:PBFREE)
PartNo:
C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF THRU
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
ABLS
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12.288MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:
0.165" (4.20mm)