EPSON (CA-301 27.0000M-C:(FUND))
PartNo:
CA-301 27.0000M-C:(FUND)
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 27MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
ABM10
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.028" (0.70mm)