 All Product > other > EPSON  (CA-301 11.0592M-C:PBFREE)
EPSON CA-301 11.0592M-C:PBFREE
PartNo:
CA-301 11.0592M-C:PBFREE
Manufacturers: EPSON
Qty: 2375
Request Qty:
Description: CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:8Y
Type:MHz Crystal
Frequency:30MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height:0.020" (0.50mm)