EPSON (MA-306 28.0000M-C0:ROHS)
PartNo:
MA-306 28.0000M-C0:ROHS
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 28MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
CX3225SB, Kyocera
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:
0.024" (0.60mm)