 All Product > other > EPSON  (MA-505 4.0960M-C0:ROHS)
EPSON MA-505 4.0960M-C0:ROHS
PartNo:
MA-505 4.0960M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 2336
Request Qty:
Description: CRYSTAL 4.096MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:ABM8G
Type:MHz Crystal
Frequency:40MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.039" (1.00mm)