 All Product > other > EPSON  (MA-505 16.0000M-C0:ROHS)
EPSON MA-505 16.0000M-C0:ROHS
PartNo:
MA-505 16.0000M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 2282
Request Qty:
Description: CRYSTAL 16MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:NX1612AA
Type:MHz Crystal
Frequency:26MHz
Frequency Stability:±25ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height:0.014" (0.35mm)