 All Product > other > EPSON  (MA-506 33.3330M-C)
EPSON MA-506 33.3330M-C
PartNo:
MA-506 33.3330M-C
Manufacturers: EPSON
Qty: 2000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 33.333MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:405
Type:MHz Crystal
Frequency:40MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.041" (1.05mm)