 All Product > other > EPSON  (MA-506 28.6360M-C0:(30T))
EPSON MA-506 28.6360M-C0:(30T)
PartNo:
MA-506 28.6360M-C0:(30T)
Manufacturers: EPSON
Qty: 2000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 28.636MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CX532
Type:MHz Crystal
Frequency:27MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.059" (1.50mm)