Connor-Winfield (XL-1C-018.432M)
PartNo:
XL-1C-018.432M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 16PF SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
NX3225GA
Type:
MHz Crystal
Frequency:
14.31818MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:
0.035" (0.90mm)