 All Product > other > Connor-Winfield  (CS-034-040.0M)
Connor-Winfield CS-034-040.0M
PartNo:
CS-034-040.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 1000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 40.0 MHZ 10PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:FA-118T
Type:MHz Crystal
Frequency:26MHz
Frequency Stability:±12ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height:0.014" (0.35mm)