 All Product > other > Connor-Winfield  (CS-043-048.0M)
Connor-Winfield CS-043-048.0M
PartNo:
CS-043-048.0M
Request Qty:
Description: CRYSTAL 48.0 MHZ 8PF SMD
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:HC-49USX
Type:MHz Crystal
Frequency:12MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.413" L x 0.183" W (10.50mm x 4.65mm)
Height:0.138" (3.50mm)