 All Product > other > Connor-Winfield  (CS-044-054.0M)
Connor-Winfield CS-044-054.0M
PartNo:
CS-044-054.0M
Request Qty:
Description: CRYSTAL 54.0 MHZ 8PF SMD
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:HC-49USX-DN
Type:MHz Crystal
Frequency:20MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height:0.138" (3.50mm)