 All Product > other > EPSON  (C-005R 32.7680K-AC:PBFREE)
EPSON C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
PartNo:
C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
Manufacturers: EPSON
Qty: 762
Request Qty:
Description: CRYSTAL 32.768KHZ 9PF THRU
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:9B
Type:MHz Crystal
Frequency:11.2896MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height:0.145" (3.68mm)