 All Product > other > Connor-Winfield  (XM-1-016.0M)
Connor-Winfield XM-1-016.0M
PartNo:
XM-1-016.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 567
Request Qty:
Description: CRYSTAL 16MHZ 16PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:NX5032GA
Type:MHz Crystal
Frequency:20MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.059" (1.50mm)