 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (CSX750FBC24.576MT)
Citizen Finetech Miyota CSX750FBC24.576MT
PartNo:
CSX750FBC24.576MT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 20979
Request Qty:
Description: OSC XO 24.576MHZ CMOS TTL SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CSX-750F
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.063" (1.60mm)