 All Product > other > EPSON  (SG-3040LC 32.7680KB3: PURE SN)
EPSON SG-3040LC 32.7680KB3: PURE SN
PartNo:
SG-3040LC 32.7680KB3: PURE SN
Manufacturers: EPSON
Qty: 6815
Request Qty:
Description: OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SG-3040LC
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768kHz
Function:Amplitude Control
Output:CMOS
Voltage - Supply:0.9 V ~ 3.6 V
Frequency Stability:-120ppm, +10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.1μA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.142" L x 0.094" W (3.60mm x 2.40mm)
Height:0.047" (1.20mm)
Package / Case:12-SOJ, 0.50mm pitch