 All Product > other > SiTIME  (SIT1552AC-JE-DCC-32.768D)
SiTIME SIT1552AC-JE-DCC-32.768D
PartNo:
SIT1552AC-JE-DCC-32.768D
Manufacturers: SiTIME
Qty: 6000
Request Qty:
Description: OSC 32.768KHZ LVMOS 5PPM CSP
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:SiT1552
Type:TCXO
Frequency:32.768kHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability:±5ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height:0.024" (0.60mm)