 All Product > other > SiTIME  (SIT1552AI-JF-DCC-32.768D)
SiTIME SIT1552AI-JF-DCC-32.768D
PartNo:
SIT1552AI-JF-DCC-32.768D
Manufacturers: SiTIME
Qty: 5496
Request Qty:
Description: OSC 32.768KHZ LVMOS 10PPM CSP
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT1552
Type:TCXO
Frequency:32.768kHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability:±10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height:0.024" (0.60mm)