 All Product > other > EPSON  (SG-3040JC 32.7680KB3: ROHS)
EPSON SG-3040JC 32.7680KB3: ROHS
PartNo:
SG-3040JC 32.7680KB3: ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 4383
Request Qty:
Description: OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SG-3040JC
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768kHz
Function:Amplitude Control
Output:CMOS
Voltage - Supply:0.9 V ~ 3.6 V
Frequency Stability:-120ppm, +10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.1μA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height:0.106" (2.70mm)
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch