 All Product > other > EPSON  (SG-636PCE 27.0000MC0:ROHS)
EPSON SG-636PCE 27.0000MC0:ROHS
PartNo:
SG-636PCE 27.0000MC0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 2672
Request Qty:
Description: OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SG-636
Type:XO (Standard)
Frequency:27MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height:0.106" (2.70mm)
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch