Connor-Winfield (CWX813-016.384M)
PartNo:
CWX813-016.384M
Description:
OSC XO 16.384MHZ LVCMOS SMD
Frequency:
16.384MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
30mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.051" (1.30mm)