EPSON (VG-1011JA 19.4400MAVK0)
PartNo:
VG-1011JA 19.4400MAVK0
Manufacturers:
EPSON
Description:
OSC VCXO 19.44MHZ CMOS TTL SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
VG-1011JA
Type:
VCXO
Frequency:
19.44MHz
Function:
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height:
0.185" (4.70mm)
Package / Case:
4-SOJ, 5.08mm pitch