 All Product > other > EPSON  (SG-210SEB 26.0000MF3)
EPSON SG-210SEB 26.0000MF3
PartNo:
SG-210SEB 26.0000MF3
Manufacturers: EPSON
Qty: 2050
Request Qty:
Description: OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SG-210
Type:XO (Standard)
Frequency:26MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max):1.6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.035" (0.90mm)