 All Product > other > EPSON  (SG-51P 24.5760MC:ROHS)
EPSON SG-51P 24.5760MC:ROHS
PartNo:
SG-51P 24.5760MC:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 1960
Request Qty:
Description: OSC XO 24.576MHZ CMOS TTL PC PIN
Product Information:
Packaging:Tube
Series:SG-51
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.36mm)
Height:0.209" (5.30mm)