 All Product > other > EPSON  (EG-2001CA 125.0000M-PCHL0)
EPSON EG-2001CA 125.0000M-PCHL0
PartNo:
EG-2001CA 125.0000M-PCHL0
Manufacturers: EPSON
Qty: 1291
Request Qty:
Description: OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:EG-2001CA
Type:SO (SAW)
Frequency:125MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):50mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.055" (1.40mm)