 All Product > other > Connor-Winfield  (CWX823-044.736M)
Connor-Winfield CWX823-044.736M
PartNo:
CWX823-044.736M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 1278
Request Qty:
Description: OSC XO 44.736MHZ LVCMOS SMD
Type:XO (Standard)
Frequency:44.736MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.051" (1.30mm)