 All Product > other > EPSON  (SG-211SCE 26.0000MT3)
EPSON SG-211SCE 26.0000MT3
PartNo:
SG-211SCE 26.0000MT3
Manufacturers: EPSON
Qty: 1223
Request Qty:
Description: OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SG-211
Type:XO (Standard)
Frequency:26MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±15ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)