 All Product > other > SiTIME  (SIT1533AI-H4-DCC-32.768E)
SiTIME SIT1533AI-H4-DCC-32.768E
PartNo:
SIT1533AI-H4-DCC-32.768E
Manufacturers: SiTIME
Qty: 1073
Request Qty:
Description: OSC MEMS 32.768KHZ LCVMOS
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT1533
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:32.768kHz
Function:
Output:
Voltage - Supply:LVCMOS
Frequency Stability:1.5 V ~ 3.63 V
Operating Temperature:+100ppm
Current - Supply (Max):-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:-
Size / Dimension:Surface Mount
Height:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Package / Case:0.024" (0.60mm)